Najlepsze drewno do kominka

Drewno kominkowe Małopolska

Mimo wielu zmiennych, drewno pozostaje nadal najchętniej wybieranym surowcem opałowym w kraju. Czy jest się czemu dziwić? Kto z nas nie lubi spędzania rodzinnych wieczorów z kubkiem gorącej herbaty przy relaksacyjnym dźwięku palącego się drewna wydobywającego z naszego domowego kominka? Odpowiedzmy sobie na pytanie – czym właściwie jest drewno kominkowe, jakie są rodzaje drewna kominkowego i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Na pytania te postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego drewna do kominka?

Przede wszystkim wybierając dobre drewno kominkowe, należy zwrócić uwagę na jego parametry. Drewno do kominka jak każdy produkt na rynku posiada swoje cechy i walory, które decydują o jego jakości, tym bardziej jest to istotne gdy w grę wchodzi produkt opałowy, który ma za zadanie w sposób efektywny ogrzać nasze gospodarstwo domowe.

Przy wyborze najlepszego drewna kominkowego należy zwrócić uwagę szczególnie na trzy parametry: gęstość, zawartość żywicy i stopień wysuszenia surowca – jeśli zależy nam na efektywnym ogrzewaniu pomieszczenia drewnem kominkowym.  Suche drewno kominkowe zwiększa swoją twardość, a to przekład się na efektywność czasu palenia. Im więc twardsze drewno do kominka tym lepsza efektywność palenia. Drewno kominkowe o najlepszej gęstości do drewno liściaste, można też używać drzew owocowych.

Polecane drewno kominkowe?

Szczególnie rekomendowane jest drewno kominkowe liściaste, przede wszystkim ze względu na małą ilość strzelającej podczas palenia żywicy, trudnej później do usunięcia z kominkowej szyby. Jako skład drewna z siedzibą w miejscowości Wadowice woj. Małopolskie uważamy, że zawarta w drewnie iglastym żywica ma tendencję do oblepiania całej instalacji, co utrudnia użytkowanie kominka. Polecamy szczególnie wybierać takie drewno do kominka jak Grab, Jesion, Buk czy Dąb, to gatunki wysokokaloryczne o dobrych właściwościach grzewczych. Jeśli szukają Państwo polecanego drewna do kominka w takich miejscowościach jak: Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Żywiec, Węgierska Górka, Jeleśnia, Zawoja, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Rabka-Zdrój, Skomielna Czarna, Pcim, Myślenice, Jawornik, Lanckorona, Kalwaria Zebrzydowska, Przytkowice, Mogilany, Skawina, Czernichów, Zator, Spytkowice, Alwernia, Libiąż, Chełmek, Oświęcim, Brzeszcze, Inwałd, Barwałd Średni, Radocza, Frydrychowice, Chocznia, Jaroszowice z dowozem, wtedy zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – przedstawimy Państwu kilka korzystnych propozycji, dedykowanych do indywidualnych potrzeb gospodarstwa.

Drewno kominkowe rekomendowane do palenia?

Dąb – charakterystyką dębowego drewna kominkowego jest powolny okres jego wypalania. Dąb zawiera dużą ilość garbników, które podczas palenia w kominku wytrącają specyficzny zapach, natomiast rekompensatą jest jego kaloryczność.

Grab – dużym plusem jest jego wydajność energetyczna, a dokładnie ilość emitowanego ciepła. Jeśli nasz kominek ma na celu zapewnić realne ciepło ten wybór jest oczywisty i naturalny.

Olcha – podczas palenia wytrąca przyjemny zapach, który często wykorzystywany jest podczas wędzenia wszelkiego rodzaju wędlin. Dobrze wysuszona potrafi w sposób satysfakcjonujący ogrzać domowy salon.

Buk – wysokokaloryczne drewno do kominka, oddające podczas palenia dużą ilość ciepła – szczególnie polecany gatunek, który ma za zadanie ogrzać duży salon.

Jesion – to ten gatunek, który na pewno rzadziej ściągnie nas z kanapy w celu dołożenia drewna do kominka. Pali się długo, daje przyjemne ciepło, jest dobrym surowcem do kominka.

Kiedy najlepiej kupić drewno kominkowe?

Nie ma jasnej definicji, która w sposób oczywisty odpowie na to pytanie. Jednak jako doświadczony skład drewna z siedzibą w miejscowości Wadowice rekomendujemy zakup drewna kominkowego w okresie letnim, przed głównym sezonem. Zakup drewna w okresie wiosna-lato daje gwarancje zakupu surowca suchego, który przez cały sezon był odpowiednio przechowywany. Innym ważnym aspektem jest jego lepsza cena niż w ścisłym sezonie i dostępność, o którą łatwiej szczególnie w takich województwach jak Małopolska i Śląsk, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na dobry surowiec opałowy.

Jeśli szukają Państwo takich produktów jak drewno kominkowe małopolska czy drewno do kominka małopolska, stawiając na sprawdzony i doświadczony skład drewna, który oferuje w takich województwach jak Małopolska i Śląsk, suche, kaloryczne drewno – zachęcamy do kontaktu. Chętnie doradzimy Państwu najlepsze i dedykowane do Państwa kominka drewno, które przyjemnie ogrzeje długie zimowe wieczory.

Zapraszamy do kontaktu: Drewan Andrzej Adamczyk ul. Łazówka 76 34-100 Wadowice

Kliknij i zadzwoń: 506-027-127

26 thoughts on “Najlepsze drewno do kominka

 1. Najlepsze drewno do kominka do Olcha! Latami palę tylko tym drewnem, jak kiedyś włożyłem sosnę, to szorowałem szybkę kominka pół dnia.

  1. Dodaj, że nie Sosna, a Dąb. Dąb daje dużo ciepła, idealnie sprawdza się w domowych piecach i kominkach, jak wybierzesz drewno kominkowe dobrej klasy to wrzucisz dwa kawałki i ciepło w salonie, a o to chodzi

  2. No pewnie, ale drewno kominkowe czy drewno opałowe warto żeby było dobrego gatunku. Przyznasz, że sosna da inny efekt cieplny niż dąb 😉

   1. Drewno opałowe Andrychów, drewno opałowe Zator, drewno opałowe Kalwaria Zebrzydowska

 2. Drewno kominkowe, drewno opałowe, a prawda jest taka, że to praktycznie ten sam produkt 🙂 tylko przecież wiadomo, że sosną w kominku nie popalisz bo ma za dużo żywicy, więc naprawdę wystarczy poczytać, żeby kupić najlepsze drewno kominkowe, czy opałowe heh

 3. Dobre drewno kominkowe jakie miałem to była akacja, wiem, wiem są różne opinie na temat tego drewna, ale mi się paliło najlepiej. Warto też zobaczyć jaki rodzaj pieca mamy, bo można się smoły nabawić w kominach, a trzeć to, to ja dziękuję

  1. Olcha, Grab to jest drewno kominkowe które powinieneś wybrać. Sprawdź sobie nawet na tej stronie u nich, że rekomendują je jako świetna opcja. Ja palę drewnem Olchowym i jestem zadowolony

   1. Tanie i dobre drewno opałowe, Andrychów to miasto gdzie mają dojścia do suchego drewna

  2. Ciekawy wybór drewna kominkowego. Najlepsze drewno kominkowe w sumie drewno opałowe również to poza akacją moim zdaniem dąb, nawet brzoza.

   1. Drewno opałowe Zembrzyce, drewno opałowe Sucha Beskidzka, drewno opałowe Kęty, drewno opałowe Lanckorona

  1. Kup tanie drewno kominkowe w Małopolsce… naprawdę nie jest łatwo. Trzeba patrzeć i uważać na kaloryczność i właśnie suchość drewna kominkowego. Małopolska to region, w którym dużo się pali, więc o opał nie problem, ale kupować trzeba drewno z głową. Żeby kominek dał radę.

   1. No pewnie, że się da – drewno kominkowe musi być dobrej jakości i z dobrego źródła w woj. Małopolskim są takie składy opału, które oferują dobry opał. Tanie drewno można złapać w wakacje.

 4. A ja uważam że drewno kominkowe nie ważne jakie ważne żeby było suche. W sumie czy to drewno na opał, opałowe czy jak to mówią kominkowe nie ma wielkiego znaczenia. Małopolska to taki region, że wszystko się spali ;D

 5. Ja polecam drewno kominkowe jakim jest Buk, owszem nie jest szczególnie tanie, bo jest tańsza sosna, ale słuchajcie sosna strzela żywicą… co to za za przyjemność stać i później szorować kominek. Ja polecam i wybieram zawsze liściaste i u mnie Buk daje fajną energię cieplną, a umówmy się o to tu chodzi nikt nie kupuje drewna kominkowego dla ozdoby, a dla jakości i patrzy na cenę. Dlatego Buk wydaje mi się być najlepszym drewnem do kominka

 6. Wadowice to miasto gdzie mamy sporo składów opału, chociaż powiem wam, że jak się rozglądam to jest wiele różnych składów opału, ale faktycznie lepiej weryfikować to co się kupuje. Ogólnie drewno opałowe małopolska wychodzi tanio i na naszym rynku mamy się czym chwalić

 7. Drewno w Małopolsce nie jest najgorsze. W Andrychowie, Kętach czy Zatorze można kupić dobrej jakości drewno na opał

 8. Ja polecam firmę, szybko i sprawie kupiłem drewno do kominka na zimę, już odpalam i jest ok, miało być suche i jest suche. Polecam od nich drewno kominkowe bukowe, nie nie strzela w szybkę jak przy tych sosnowych smolastych

Comments are closed.